rox-filer-2.9 galego - en to gl translation catalogue (897 entries)

en: _Quiet
gl: _Silencioso

en: Quiet
gl: Silencioso

en: Don't confirm every operation
gl: Non confirme cada operación

en: Name
gl: Nome

en: Directory
gl: Directorio

en: Expression:
gl: Expresión:

en: See the attr(5) man page for full details.
gl: Vexa a páxina do manual attr(5) para máis detalles.

en: See the fsattr(5) man page for full details.
gl: Vexa a páxina do manual fsattr(5) para máis detalles.

en: You do not appear to have OS support.
gl: Parece que non ten compatibilidade para S.O.

en: Find expression reference
gl: Referencia para expresións de busca

en: <u>Quick Start</u>
    Just put the name of the file you're looking for in single quotes:
    <b>'index.html'</b> (to find a file called 'index.html')
    
    <u>Examples</u>
    <b>'*.htm', '*.html'</b> (finds HTML files)
    <b>IsDir 'lib'</b> (finds directories called 'lib')
    <b>IsReg 'core'</b> (finds a regular file called 'core')
    <b>! (IsDir, IsReg)</b> (is neither a directory nor a regular file)
    <b>mtime after 1 day ago and size > 1Mb</b> (big, and recently modified)
    <b>'CVS' prune, isreg</b> (a regular file not in CVS)
    <b>IsReg system(grep -q fred "%")</b> (contains the word 'fred')
    
    <u>Simple Tests</u>
    <b>IsReg, IsLink, IsDir, IsChar, IsBlock, IsDev, IsPipe, IsSocket, IsDoor</b> (types)
    <b>IsSUID, IsSGID, IsSticky, IsReadable, IsWriteable, IsExecutable</b> (permissions)
    <b>IsEmpty, IsMine</b>
    A pattern in single quotes is a shell-style wildcard pattern to match. If it
    contains a slash then the match is against the full path; otherwise it is
    against the leafname only.
    
    <u>Comparisons</u>
    <b>&lt;, &lt;=, =, !=, &gt;, &gt;=, After, Before</b> (compare two values)
    <b>5 bytes, 1Kb, 2Mb, 3Gb</b> (file sizes)
    <b>2 secs|mins|hours|days|weeks|years  ago|hence</b> (times)
    <b>atime, ctime, mtime, now, size, inode, nlinks, uid, gid, blocks</b> (values)
    
    <u>Specials</u>
    <b>system(command)</b> (true if 'command' returns with a zero exit status;
    a % in 'command' is replaced with the path of the current file)
    <b>prune</b> (false, and prevents searching the contents of a directory).
gl: <u>Inicio rápido</u>
    Poña só o nome do ficheiro que quere buscar entre comiñas simples:
    <b>'index.html'</b> (Para atopar «index.html»)
    
    <u>Exemplos</u>
    <b>'*.htm', '*.html'</b> (Atopa HTML)
    <b>IsDIr 'lib'</b> (Atopa directorios «lib»)
    <b>IsReg 'core'</b> (atopa un ficheiro regular chamado «core»)
    <b>! (IsDir, IsReg)</b> (Non é un directorio ou ficheiro regular)
    <b>mtime after 1 day ago and size > 1Mb</b> (Con 1 MB e modificado recentemente)
    <b>'CVS' prune, isreg</b> (ficheiro regular non está en CVS)
    <b>IsReg system(grep -q fred "%")</b> (conten a palabra «fred»)
    
    <u>Probas sinxelas</u>
    <b>IsReg, IsLink, IsDir, IsChar, IsBlock, IsDev, IsPipe, IsSocket, IsDoor</b> (types)
    <b>IsSUID, IsSGID, IsSticky, IsReadable, IsWriteable, IsExecutable</b> (permisos)
    <b>IsEmpty, IsMine</b>
    Un patrón entre comiñas simples é un patrón comodín estilo terminal.
    Se conten unha barra despois do espazo racha a ruta completa, pola
    contra racha o nome da folla.
    
    <u>Comparacións</u>
    <b>&lt;, &lt;=, =, !=, &gt;, &gt;=, After, Before</b> (compara dous valores)
    <b>5 bytes, 1Kb, 2Mb, 3Gb</b> (tamaños de ficheiros)
    <b>2 secs|mins|hours|days|weeks|years  ago|hence</b> (veces)
    <b>atime, ctime, mtime, now, size, inode, nlinks, uid, gid, blocks</b> (valores)
    
    <u>Especiais</u>
    <b>system(command)</b> (verdadeiro se «orde» devolve un cero de saída;
    % na «orde» é substituído por a ruta ao actual ficheiro)
    <b>prune</b> (falso, e impide a busca de contido nun directorio).

en: Change permissions reference
gl: Referencia para o cambio de permisos

en: Normally, you can just select a command from the menu (click 
    on the arrow beside the command box). Sometimes, you need more...
    
    The format of a command is: <b>CHANGE, CHANGE, ...</b>
    Each <b>CHANGE</b> is: <b>WHO HOW PERMISSIONS</b>
    <b>WHO</b> is some combination of <b>u</b>, <b>g</b> and <b>o</b> which determines whether to
    change the permissions for the User (owner), Group or Others.
    <b>HOW</b> is <b>+</b>, <b>-</b> or <b>=</b> to add, remove or set exactly the permissions.
    <b>PERMISSIONS</b> is some combination of the letters <b>rwxXstugo</b>
    
    Bracketed text and spaces are ignored.
    
    <u>Examples</u>
    <b>u+rw</b>: the file owner gains read and write permission
    <b>g=u</b>: the group permissions are set to be the same as the user's
    <b>o=u-w</b>: others get the same permissions as the owner, but without write permission
    <b>a+x</b>: <b>a</b>ll get execute/access permission - same as <b>ugo+x</b>
    <b>a+X</b>: directories become accessable by everyone; files which were
    executable by anyone become executable by everyone
    <b>u+rw, go+r</b>: two commands at once!
    <b>u+s</b>: set the SetUID bit - often has no effect on script files
    <b>755</b>: set the permissions directly
    
    See the chmod(1) man page for full details.
gl: Normalmente é abondo con seleccionar unha opción do menú despregable,
    pero as veces necesitase precisar un pouco máis...
    
    O formato de unha orde é <b>CAMBIO,CAMBIO,...</b>
    Cada <b>CAMBIO</b> é: <b>QUEN COMO PERMISOS</b>
    <b>QUEN</b> é algunha combinación de <b>u</b>, <b>g</b>, <b>o</b> que determina se se van a
    cambiar os permisos para O Usuario (propietario), Grupo ou Outros.
    <b>COMO</b> é <b>+</b>,<b>-</b> o <b>-</b> para engadir, quitar ou manter permisos.
    <b>PERMISOS</b> son combinacións das letras <b>rwxXstugo</b>
    
    Os textos entre parénteses e os espazos son ignorados
    <u>Exemplos</u>
    <b>u+rw</b>: concede permisos de lectura e escritura ao propietario
    <b>g=u</b>: os permisos para grupo son os mesmos que os de usuario(s)
    <b>o=u-w</b>: outros teñen os mesmos permisos que o propietario menos o de escritura
    <b>a+x</b>: <b>a</b>Permisos de acceso/execución - o mesmo que <b>ugo+x</b>
    <b>a+X</b>: os directorios fanse accesibles para todos; os ficheiros fanse executables para todos
    <b>u+rw, go+r</b>: duas ordes á vez!
    <b>u+s</b>: poñer o bit SetUID - normalmente non ten efecto en ficheiros de escritura
    <b>755</b>: configura permisos directamente
    
    Vexa a páxina de axuda (man) chmod(1) para ver máis detalles.

en: Set type reference
gl: Referencia para a definición de tipo

en: Normally ROX-Filer determines the type of a regular file
    by matching it's name against a pattern. To change the
    type of the file you must rename it.
    
    Newer file systems can support something called 'Extended
    Attributes' which can be used to store additional data with
    each file as named parameters. ROX-Filer uses the
    'user.mime_type' attribute to store file types.
    
    File types are only supported for regular files, not
    directories, devices, pipes or sockets, and then only
    on certain file systems and where the OS implements them.
gl: Normalmente «ROX-Filer» determina o tipo dun ficheiro regular
    buscando un patrón  no seu nome. Para cambiar o tipo do ficheiro
    ten que renomealo.
    
    Algúns sistemas novos de ficheiros son compatibles con algo chamado
    «Atributos estendidos» que poden ser usados para gardar datos adicionais
    de cada ficheiro como parámetros nomeados. «ROX-Filer» usa o atributo
    «user.mime_type» para gardar os tipos de ficheiro.
    
    Os tipos de ficheiro só son compatibles con ficheiros regulares, e non
    para directorios, dispositivos, canalizacións (pipes) ou «sockets», polo tanto só
    en certos sistemas de ficheiros e cando o S.O. os implementa.

en: 
    Process terminated.
gl: 
    Proceso rematado.

en: There was one error.
gl: Atopouse un erro.

en: There were %d errors.
gl: Atopáronse %d erros.

en: ERROR reading
gl: Atopouse un ERRO ao ler

en: '
    Done
gl: '
    Feito

en: ERROR
gl: ERRO

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: 
    Asking child process to terminate...
gl: 
    Solicitando proceso fillo para rematar...

en: 
    Trying to KILL run-away process...
gl: 
    Tentando deter (KILL) procesos desbocados...

en: ?Count contents of %s?
gl: ?Calcular o contido de %s?

en: ?Delete %s'%s'?
gl: ?Eliminar %s«%s»?

en: WRITE-PROTECTED
gl: PROTEXIDO CONTRA ESCRITURA

en: 'Deleting '%s'
gl: 'Eliminando «%s»

en: 'Directory '%s' deleted
gl: 'O directorio «%s» foi eliminado

en: ?Eject '%s'?
gl: ?Expulsar «%s»?

en: 'Eject '%s'
gl: 'Expulsar «%s»

en: !%s
    eject failed
gl: !%s
    fallou a expulsión

en: ?Check '%s'?
gl: ?Verificar «%s»?

en: !Invalid find condition - change it and try again
gl: !A condición de busca non é válida - debe cambiala e probar de novo

en: '(while checking '%s')
gl: '(ao verificar «%s»)

en: ?Change permissions of '%s'?
gl: ?Cambiar permisos de «%s»?

en: 'Changing permissions of '%s'
gl: 'Cambiando permisos de «%s»

en: !Invalid mode command - change it and try again
gl: !Orde de modo non válida - debe cambiala e probar de novo

en: ?Change contents of '%s'?
gl: ?Cambiar o contido de «%s»?

en: ?Change type of '%s'?
gl: ?Cambiar o tipo de «%s»?

en: !Invalid type - change it and try again
gl: !Tipo non válido - debe cambialo e probar de novo

en: 'Changing type of '%s' to '%s'
gl: 'Cambiando o tipo de «%s» a «%s»

en: 'Not changing type of directory '%s'
gl: 'O tipo de directorio «%s» non se cambia'

en: 'Non-regular file '%s' not changed
gl: 'Ficheiro non regular «%s» non se cambia

en: ?'%s' already exists - %s?
gl: ?«%s» xa existe - %s?

en: merge contents
gl: mesturar contidos

en: overwrite
gl: sobrescribir

en: 'Trying copy anyway...
gl: 'Tentando copiar aínda así...

en: ?Copy %s as %s?
gl: ?Copiar %s en %s?

en: 'Copying %s as %s
gl: 'Copiando %s en %s

en: !ERROR: Destination already exists, but is not a directory
gl: !ERRO: O destino xa existe pero non é un directorio

en: !%s
    Failed to copy '%s'
gl: !%s
    Fallou ao copiar «%s»

en: ?'%s' already exists - overwrite?
gl: ?«%s» xa existe - sobrescribir?

en: 'Trying move anyway...
gl: 'Tentando mover aínda así...

en: ?Move %s as %s?
gl: ?Mover %s para %s?

en: 'Moving %s as %s
gl: 'Movendo %s para %s

en: !%s
    Failed to move %s as %s
gl: !%s
    fallou ao mover %s para %s

en: !ERROR: Can't copy object into itself
gl: !ERRO: Non se pode copiar un obxecto cara a el mesmo

en: !ERROR: Can't move/rename object into itself
gl: !ERRO: Non se pode mover/renomear un obxecto cara a el mesmo

en: 'Linking %s as %s
gl: 'Ligando %s con %s

en: ?Link %s as %s?
gl: ?Crear ligazón para %s con %s?

en: 'Mounting %s
gl: 'Montando %s

en: 'Unmounting %s
gl: 'Desmontando %s

en: ?Mount %s?
gl: ?Montar %s?

en: ?Unmount %s?
gl: ?Desmontar %s?

en: !%s
    Mount failed
gl: !%s
    Fallou a montaxe

en: !%s
    Unmount failed
gl: !%s
    Fallou a desmontaxe

en: '(seems to be mounted now anyway)
gl: '(de calquera xeito agora parece estar montado)

en: file
gl: ficheiro

en: files
gl: ficheiros

en: no directories)
gl: ningún directorio)

en: directory
gl: directorio

en: directories
gl: directorios

en: !No mount points selected!
gl: !Punto de montaxe sen seleccionar!

en: ?Another search?
gl: ?Outra busca?

en: !'%s' is a symbolic link
gl: !«%s» é unha ligazón simbólica

en: You need to select some items to search through
gl: É preciso seleccionar algúns elementos para buscar en eles

en: Find
gl: Buscar

en: You need to select some items to count
gl: É preciso seleccionar algúns elementos para calcular

en: Disk Usage
gl: Uso de disco

en: Mount / Unmount
gl: Montar / Desmontar

en: ROX-Filer does not yet support mount points on your system. Sorry.
gl: «ROX-Filer» aínda non é compatible con puntos de montaxe no seu sistema. Desculpe.

en: Delete
gl: Eliminar

en: Force
gl: Forzar

en: Don't confirm deletion of non-writeable items
gl: Non confirme ao eliminar en elementos sen permisos de escritura

en: Brief
gl: Rexistro

en: Only log directories being deleted
gl: Só crea rexistro dos directorios ao seren eliminados

en: You need to select the items whose permissions you want to change
gl: É necesario escoller os elementos cuxos permisos quere modificar

en: a+x (Make executable/searchable)
gl: a+x (Facer executable/buscable)

en: a-x (Make non-executable/non-searchable)
gl: a-x (Facer non executable/non buscable)

en: u+rw (Give owner read+write)
gl: u+rw (Dar ao propietario permisos de lectura escritura)

en: go-rwx (Private - owner access only)
gl: go-rwx (Privado - acceso permitido só ao propietario)

en: go=u-w (Public access, not write)
gl: go=u-w (Acceso público, sen escritura)

en: Permissions
gl: Permisos

en: Don't list processed files
gl: Non listar os ficheiros procesados

en: Recurse
gl: Recursivo

en: Also change contents of subdirectories
gl: Cambiar tamén o contido dos subdirectorios

en: Command:
gl: Orde:

en: You need to select the items whose type you want to change
gl: Ten que seleccionar o elemento cuxo tipo quere modificar

en: Set type
gl: Definir tipo

en: Change contents of subdirectories
gl: Cambiar o contido dos subdirectorios

en: Type:
gl: Tipo:

en: Copy
gl: Copiar

en: Newer
gl: Recente

en: Only over-write if source is newer than destination.
gl: Sobrescribir só se a fonte é máis recente que o destino

en: Only log directories as they are copied
gl: Crear rexistro de directorios só ao seren copiados

en: Move
gl: Mover

en: Don't log each file as it is moved
gl: Non crear rexistro de cada ficheiro ao seren movido

en: Link
gl: Ligazón

en: Eject
gl: Expulsar

en: Deleting items such as
gl: Eliminar elementos como

en: Deleting the item
gl: Eliminando o elemento

en: Deleting the items
gl: Eliminando os elementos

en:  and
gl:  e

en:  will affect some items on the pinboard or panel - really delete it?
gl:  vai a afectar a algúns elementos no taboleiro ou no panel - quere eliminalo igualmente?

en:  will affect some items on the pinboard or panel - really delete them?
gl:  vai a afectar a algúns elementos no taboleiro ou no panel - quere eliminalos igualmente?

en: <missing label>
gl: <falta a etiqueta>

en: Symlink any programs you want into this directory. They will appear in the menu for all items of this type (%s/%s).
gl: Cree as ligazóns simbólicas para os programas que precise neste directorio. Apareceran no menú para todos os elementos deste tipo (%s/%s).

en: Customise Menu...
gl: Personalizar o menú...

en: Help
gl: Axuda

en: Path
gl: Ruta

en: Title
gl: Título

en: Can't bookmark non-local resource '%s'
gl: Non é posible gardar nos favoritos un recurso non local «%s»

en: '%s' isn't a directory
gl: «%s» non é un directorio

en: You should first select some rows to delete
gl: Debe seleccionar algunhas liñas para eliminar

en: Put the cursor on an entry in the list to move it
gl: Sitúe o punteiro nunha entrada da lista para mover

en: This item is already at the end
gl: Este elemento xa está no fin

en: Can't bookmark non-local directories like '%s'
gl: Non é posible gardar nos favoritos directorios non locais como «%s»

en: Add New Bookmark
gl: Engadir a marcador

en: Edit Bookmarks
gl: Editar marcador

en: Recently Visited
gl: Visitado recentemente

en: Bulk rename files
gl: Renomear ficheiros en grupo

en: Reset
gl: Restaurar

en: Make the New column a copy of Old
gl: Facer na columna «Novo» unha copia da columna «Antigo»

en: _Rename
gl: _Renomear

en: Replace:
gl: Substituír:

en: This is a regular expression to search for.
    ^ matches the start of a filename
    $ matches the end
    \. matches a dot
    \.htm$ matches the '.htm' in 'index.htm', etc
gl: Esta é unha expresión regular para ser buscada.
    ^ coincidencia ao inicio de un nome de ficheiro
    $ coincidencia ao fin
    \. coincidencia a un punto 
    \.htm$ coincidencia ao «.htm» en «index.htm», etc

en: With:
gl: Por:

en: The first match in each filename will be replaced by this string. The only special characters are back-references from \0 to \9. To use them literally, they have to be escaped with a backslash.
gl: A primeira coincidencia en cada nome de ficheiro será substituída por esta expresión. Os únicos caracteres especiais son copias das referencias de \0 a \9. Para usalos, literalmente, teñen que ser escapados con unha barra invertida «\».

en: Apply
gl: Aplicar

en: Do a search-and-replace in the New column. The files are not actually renamed until you click on the Rename button below.
gl: buscar e substituír nos ficheiros da columna Novo. Os ficheiros non son realmente renomeados até premer no botón Renomear, en baixo.

en: Old name
gl: Nome antigo

en: New name
gl: Nome novo

en: No strings (in the New column) matched the given expression
gl: Ningunha expresión (na columna Novo) coincide con a  expresión dada

en: One name matched, but the result was the same
gl: Un nome coincide, pero o resultado foi o mesmo

en: %d names matched, but the results were all the same
gl: %d nomes coinciden, pero os resultados foron os mesmos

en: Specify a regular expression to match, and a string to replace matches with.
gl: Especifique unha expresión regular para coincidencias, e unha expresión para substituílas.

en: %s (for '%s')
gl: %s (para «%s»)

en: A file called '%s' already exists. Aborting bulk rename.
gl: Xa existe un ficheiro chamado «%s». Abandonando o renomeado en grupo.

en: Failed to rename '%s' as '%s':
    %s
    Aborting bulk rename.
gl: Fallou ao renomear «%s» como «%s»:
    %s
    Abandonando o renomeado en grupo.

en: A file called '%s' already exists
gl: O ficheiro chamado «%s» xa existe

en: Some of the New names contain / characters (eg '%s'). This will cause the files to end up in different directories. Continue?
gl: Algúns dos novos nomes conteñen o carácter / (ex. «%s»). Isto fará que os ficheiros rematen en directorios diferentes. Continuar?

en: None of the names have changed. Nothing to do!
gl: Ningún  dos nomes foi cambiado. Non se fai nada!

en: %d directories could not be migrated
gl: Non foi posible migrar %d directorios

en: Choices have been moved from 
    %s
     to the new location 
    %s
    %s
gl: A selección foi movida de 
    %s
     para a nova localización 
    %s
    %s

en: Can't stat directory: %s
gl: Non é posible ver estatísticas do directorio: %s

en: Can't open directory: %s
gl: Non é posible abrir o directorio: %s

en: lstat(2) failed: %s
gl: Fallo en lstat(2): %s

en: Link (relative)
gl: Crear ligazón (relativa)

en: Link (absolute)
gl: Crear ligazón (absoluta)

en: Internal error - bad info type
gl: Atopouse un erro interno - «info»  non válido

en: Drag a directory here to bookmark it.
gl: Arrastre un directorio aquí para engadilo ao marcador

en: XDS protocol error: leafname may not contain '/'
gl: Atopouse un erro no protocolo XDS: o nome de unha folla non pode conter «/»

en: XdndDirectSave0 target provided, but the atom XdndDirectSave0 (type text/plain) did not contain a leafname
gl: Destino XdndDirectSave0 dispoñible, pero o elemento XdndDirectSave0 (tipo texto/simple) non contén un nome de folla

en: Sorry - I require a target type of text/uri-list or XdndDirectSave0.
gl: Desculpe - é necesario un destino do tipo text/uri-list ou XdndDirectSave0.

en: Sorry - I require a target type of text/uri-list or application/octet-stream.
gl: Desculpe - É necesario o destino do tipo text/uri-list ou application/octet-stream.

en: Failed to add some items to the pinboard, because they are on a remote machine. For example:
    
    %s
gl: Fallou ao engadir algúns elementos ao taboleiro, xa que están nunha máquina remota. Por exemplo:
    
    %s

en: Unknown target
gl: Destino descoñecido

en: Remote app can't or won't send me the data - sorry
gl: Desculpe - O aplicativo remoto non consegue ou non quere enviar os datos

en: XDS protocol error: return code should be 'S', 'F' or 'E'
gl: Houbo un erro no protocolo XDS: o código de retorno debería ser «S», «F» ou «E»

en: Sorry, can't display a menu of actions for a remote file / raw data.
gl: Desculpe, non  é posible amosar un menú de accións para un ficheiro remoto / datos en bruto

en: UntitledData
gl: DatosSenNome

en: Error saving file: %s
gl: Atopouse un erro ao gardar o ficheiro: %s

en: No URIs in the text/uri-list (nothing to do!)
gl: Non hai URI no text/uri-list (non facer nada!)

en: Can't get data from remote machine (application/octet-stream not provided)
gl: Non é posible obter datos da máquina remota (application/octet-stream non dispoñible)

en: Some of these files are on a different machine - they will be ignored - sorry
gl: Desculpe - Algúns destes ficheiros están nunha máquina diferente - van ser ignorados

en: None of these files are on the local machine - I can't operate on multiple remote files - sorry.
gl: Ningún destes ficheiros está na máquina local - non se pode operar en múltiples ficheiros remotos.

en: Unknown action requested
gl: A acción solicitada é descoñecida

en: Error getting file list: %s
gl: Atopouse un erro ao obter a lista de ficheiros: %s

en: Show
gl: Amosar

en: Show the current choice in a filer window
gl: Amosar a selección actual nunha xanela do xestor

en: <nothing>
gl: <nada>

en: I can't show you the currently set item, because nothing is currently set. Drag something onto me!
gl: Non se pode amosar o elemento definido actualmente, xa que non hai nada definido actualmente. Arrastre algo cara aquí!

en: Sorry, you need to drop exactly one file onto the drop area.
gl: Desculpe, debe soltar un ficheiro exactamente na área de destino.

en: Sorry, I can't use '%s' because it's not a local file.
gl: Desculpe, non se pode usar «%s» porque non é un ficheiro local.

en: Can't access '%s':
    %s
gl: Non se pode aceder a «%s»:
    %s

en: Error scanning '%s':
    %s
gl: Atopouse un erro ao explorar «%s»:
    %s

en: Error scanning '%s':
    %s
gl: Atopouse un erro ao explorar «%s»:
    %s

en: Do you want to unmount this device?
    
    Unmounting a device makes it safe to remove the disk.
gl: Desexa desmontar este dispositivo?
    
    Desmontar un dispositivo fai que sexa seguro extraelo.

en: Perform the same action in future for this mount point
gl: Realizar a mesma acción no futuro para este punto de montaxe

en: No change
gl: Sen cambios

en: Unmount
gl: Desmontar

en: Directory missing/deleted
gl: Directorio ausente/eliminado

en: Group %s is not set. Select some files and press Ctrl+%s to set the group. Press %s on its own to reselect the files later.
    Make sure NumLock is on if you use the keypad.
gl: O grupo %s non está definido. Seleccione algúns ficheiros e prema en Ctrl+%s para definir o grupo. Prema só %s para seleccionar os ficheiros mais tarde.
    Asegúrese de que «BloqNum» está activado ao usar o teclado numérico.

en: Directory '%s' is not accessible
gl: Non se pode acceder ao directorio «%s»

en: Directory '%s' not found.
gl: Non se atopa o directorio «%s».

en: Cancel
gl: Cancelar

en: A
gl: T

en: S
gl: E

en: T
gl: M

en: All,
gl: Todos,

en: Scanning,
gl: Explorando,

en: Thumbs,
gl: Miniaturas,

en: Symbolic link to
gl: Ligazón simbólica a

en: This filename is not valid UTF-8. You should rename it.
gl: O nome do ficheiro non é un UTF-8 válido. Debe renomealo.

en: Item no longer exists!
gl: O elemento xa non existe!

en: Select display properties to save
gl: Seleccione as propiedades de visualización para gardar

en: <b>Save display settings for directory</b>
gl: <b>Gardar axustes de visualización para o directorio/b>

en: Select settings to save
gl: Seleccione os axustes para gardar

en: Position
gl: Posición

en: Size
gl: Tamaño

en: Show hidden
gl: Amosar agochados

en: Display style
gl: Estilo de visualización

en: Sort type and order
gl: Ordenar por tipo e propietario

en: Details
gl: Detalles

en: Thumbnails
gl: Miniaturas

en: Filter
gl: Filtro

en: And
gl: E

en: Not
gl: Non

en: system
gl: sistema

en: prune
gl: desbotar

en: After
gl: Despois

en: Before
gl: Antes

en: IsReg
gl: ÉRexistro

en: IsLink
gl: ÉLigazón

en: IsDir
gl: ÉDirectorio

en: IsChar
gl: ÉCarácter

en: IsBlock
gl: ÉBloque

en: IsDev
gl: ÉDispositivo

en: IsPipe
gl: ÉCanalización

en: IsSocket
gl: ÉSocket

en: IsDoor
gl: ÉPorta

en: IsSUID
gl: ÉSUID

en: IsSGID
gl: ÉSGID

en: IsSticky
gl: ÉPegañento

en: IsReadable
gl: ÉLexible

en: IsWriteable
gl: ÉEscribible

en: IsExecutable
gl: ÉExecutable

en: IsEmpty
gl: ÉBaleiro

en: IsMine
gl: ÉOmeu

en: Now
gl: Agora

en: Sec
gl: Segundo

en: Secs
gl: Segundos

en: Min
gl: Minuto

en: Mins
gl: Minutos

en: Hour
gl: Hora

en: Hours
gl: Horas

en: Day
gl: Día

en: Days
gl: Días

en: Week
gl: Semana

en: Weeks
gl: Semanas

en: Year
gl: Ano

en: Years
gl: Anos

en: Ago
gl: Antes

en: Hence
gl: Desde

en: size
gl: tamaño

en: inode
gl: nodo-i

en: nlinks
gl: nligazóns

en: blocks
gl: bloque

en: Save As:
gl: Gardar como:

en: Unnamed
gl: Sen nome

en: Remote application wants to use Direct Save, but I can't read the XdndDirectSave0 (type text/plain) property.
gl: O aplicativo remoto quere usar «Direct Save», pero non se pode ler a propiedade XdndDirectSave0 (type text/plain).

en: Drag the icon to a directory viewer
    (or enter a full pathname)
gl: Arrastre a icona cara a un directorio
    (ou introduza a ruta completa)

en: Attempt to read an XML file as a text file. File '%s' may be corrupted.
gl: Tentando ler un ficheiro XML como un ficheiro de texto. O ficheiro «%s» pode estar danado.

en: Error in '%s' file at line %d: 
    "%s"
    This may be due to upgrading from a previous version of ROX-Filer. Open the Options window and try changing something and then changing it back (causing the file to be resaved).
    Further errors will be ignored.
gl: Atopouse un erro no ficheiro «%s» na liña %d: 
    "%s"
    Isto pode ser debido a ter actualizado desde unha versión antiga do «ROX-Filer». Abra a xanela «Opcións» probe a cambiar calquera cousa para darlle o valor desexado (para que o ficheiro volva a ser gardado).
    Os próximos erros serán ignorados.

en: Incorrect or missing line break in text/uri-list data
gl: Creba de liña incorrecta ou faltan os datos «text/uri-list»

en: Failed to open file '%s': %s
gl: Non se pode abrir o ficheiro «%s»: %s

en: Failed to load image '%s': reason not known, probably a corrupt image file
gl: Fallou ao cargar a imaxe «%s»: razón descoñecida, é probable que o ficheiro de imaxe este danado

en: This program (%s) cannot be run, as the 0launch command is not available. It can be downloaded from here:
    
    http://0install.net/injector.html
gl: Este aplicativo (%s) non pode executarse, xa que a orde «0launch» non está dispoñible. Pode descargalo desta ligazón:
    
    http://0install.net/injector.html

en: Note that you must save your choices and restart the filer for the new language setting to take full effect.
gl: Fíxese en que ten que gardar a súa selección e reiniciar o xestor para que as novas definicións de idioma teñan efecto.

en: (click to set)
gl: (prema para definir)

en: ROX-Filer
gl: «ROX-Filer»

en: About ROX-Filer...
gl: Acerca de «ROX-Filer»...

en: Show Help Files
gl: Amosar ficheiros de axuda

en: Options...
gl: Opcións...

en: Home Directory
gl: Directorio persoal

en: File
gl: Ficheiro

en: Shift Open
gl: Abrir Con «Mayús»

en: Properties
gl: Propiedades

en: Set Run Action...
gl: Definir a acción a executar...

en: Set Icon...
gl: Definir a icona...

en: Edit Item
gl: Editar o elemento

en: Show Location
gl: Amosar a localización

en: Remove Item(s)
gl: Eliminar elemento(s)

en: %s '%s'
gl: %s «%s»

en: Nothing
gl: Nada

en: The location must contain at least one character!
gl: A localización debe conter polo menos un carácter!

en: You must unlock '%s' before removing it
gl: Debe desbloquear «%s» antes de quitalo

en: You must first select some items to remove
gl: Antes de quitalo debe seleccionar algún elemento

en: An item must be unlocked before it can be removed.
gl: O elemento debe ser desbloqueado antes de quitalo.

en: You must open the menu over an item
gl: Hai que abrir o menú sobre o elemento

en: You can only set the run action for a regular file
gl: Só se pode definir a acción de executar para un ficheiro regular

en: Press the desired shortcut (eg, Control+F1)
gl: Prema o atallo desexado (ex. Control+F1)

en: Failed to get keyboard grab!
gl: Falla o acceso ao teclado!

en: Clicking the icon opens:
gl: Premer na icona abre:

en: Arguments to pass (for executables):
gl: Argumentos necesarios (para executables):

en: The text displayed under the icon is:
gl: O texto amosado baixo a icona é:

en: The keyboard shortcut is:
gl: O atallo de teclado é:

en: Locked
gl: Bloqueado

en: Locking an item prevents it from being accidentally removed
gl: O bloqueo dun elemento impide que sexa eliminado accidentalmente

en: Are you sure you want to open %d windows?
gl: Quere confirmar a apertura de %d xanelas?

en: Show Info
gl: Información

en: (bad utf-8)
gl: (utf-8 incorrecto)

en: Show _Help Files
gl: Amosar fic_heiros de axuda

en: <b>Permissions</b>
gl: <b>Permisos</b>

en: <b>Contents indicate...</b>
gl: <b>O contido indica...</b>

en: <b>When all directories are closed</b>
gl: <b>Cando se pechan todos os directorios</b>

en: Failed to read size
gl: Fallou ao ler o tamaño

en: '%s' is no longer a symlink
gl: «%s» xa non é unha ligazón simbólica

en: Failed to unlink '%s':
    %s
gl: Fallou ao desligar «%s»:
    %s

en: Failed to create symlink from '%s':
    %s
    (note: old link has been deleted)
gl: Fallou ao crear a ligazón de «%s»:
    %s
    (nota: a ligazón antiga foi eliminada)

en: Error:
gl: Erro:

en: Real directory:
gl: Directorio real:

en: Owner, Group:
gl: Propietario, Grupo:

en: Size:
gl: Tamaño:

en: Scanning
gl: Explorando

en: Failed to scan
gl: Fallou a exploración

en: Change time:
gl: Cambiar data:

en: Modify time:
gl: Modificar data:

en: Access time:
gl: Hora de acceso:

en: Extended attributes:
gl: Atributos estendidos:

en: Present
gl: Presente

en: None
gl: Ningún

en: Not supported
gl: Non compatible

en: Link target:
gl: Destino da ligazón:

en: Run action:
gl: Acción:

en: Execute file
gl: Executar ficheiro

en: Comment
gl: Comentario

en: Execute
gl: Executar

en: <nothing yet>
gl: <aínda nada>

en: file(1) says... %s
gl: o ficheiro(1) dice... %s

en: Could not change permissions: %s
gl: Non foi posible cambiar os permisos: %s

en: Owner
gl: Propietario

en: Group
gl: Grupo

en: World
gl: Mundo

en: Read
gl: Ler

en: Write
gl: Escribir

en: Exec
gl: Executar

en: Sticky
gl: Pegañento

en: Do nothing
gl: Non facer nada

en: Ask
gl: Preguntar

en: Symbolic link
gl: Ligazón simbólica

en: ROX application
gl: Aplicativo ROX

en: mounted
gl: montado

en: unmounted
gl: desmontado

en: Mount point for %s (%s)
gl: Punto de montaxe para %s (%s)

en: Mount point (%s)
gl: Punto de montaxe (%s)

en: ROX-Filer started
gl: «ROX-Filer» activado

en: %s on %d items
gl: %s en %d elementos

en: Item
gl: Elemento

en: Time
gl: Hora

en: Action
gl: Acción

en: Copyright (C) 2005 Thomas Leonard.
    ROX-Filer comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY,
    to the extent permitted by law.
    You may redistribute copies of ROX-Filer
    under the terms of the GNU General Public License.
    For more information about these matters, see the file named COPYING.
gl: Copyright (C) 2005 Thomas Leonard.
    «ROX-Filer» non ten ABSOLUTAMENTE NINGUNHA GARANTIA,
    en toda a extensión permitida pola lei.
    Vostede pode redistribuír copias de «ROX-Filer»
    baixo os termos da GNU General Public License.
    Para mais información sobre a licencia, vexa o ficheiro «COPYING».

en: Try `ROX-Filer/AppRun --help' for more information.
gl: Use «ROX-Filer/AppRun --help» para obter mais información.

en: Try `ROX-Filer/AppRun -h' for more information.
gl: Use «ROX-Filer/AppRun -h» para obter mais información.

en: NOTE: Your system does not support long options - 
    you must use the short versions instead.
gl: NOTA: O seu sistema non é compatible con opcións longas - 
    no seu lugar debe utilizar as versións curtas.

en: Usage: ROX-Filer/AppRun [OPTION]... [FILE]...
    Open each directory or file listed, or the current working
    directory if no arguments are given.
    
      -b, --border=PANEL	open PANEL as a border panel
      -B, --bottom=PANEL	open PAN as a bottom-edge panel
      -c, --client-id=ID	used for session management
      -d, --dir=DIR		open DIR as directory (not application)
      -D, --close=DIR	close DIR and its subdirectories
      -h, --help		display this help and exit
      -l, --left=PANEL	open PAN as a left-edge panel
      -m, --mime-type=FILE	print MIME type of FILE and exit
      -n, --new		start new copy; for debugging the filer
      -p, --pinboard=PIN	use pinboard PIN as the pinboard
      -r, --right=PANEL	open PAN as a right-edge panel
      -R, --RPC		invoke method call read from stdin
      -s, --show=FILE	open a directory showing FILE
      -S, --rox-session	use default panel and pinboard options, and -n
      -t, --top=PANEL	open PANEL as a top-edge panel
      -u, --user		show user name in each window 
      -U, --url=URL		open file or directory in URI form
      -v, --version		display the version information and exit
      -x, --examine=FILE	FILE has changed - re-examine it
    
    Report bugs to %s.
    Home page (including updated versions): http://rox.sourceforge.net/
gl: Uso: ROX-Filer/AppRun [OPCIÓN]... [FICHEIRO]...
    Abrir cada directorio ou ficheiro listado, ou o directorio de
    traballo actual se non se fornece ningún argumento.
    
      -b, --border=PANEL	abrir PANEL como un panel de bordo
      -B, --bottom=PANEL	abrir PANEL como un panel no bordo
                                        	inferior da pantalla
      -c, --client-id=ID	usado para a xestión da sesión
      -d, --dir=DIR		abrir DIR como un directorio (non como aplicativo)
      -D, --close=DIR	pechar DIR e os seus subdirectorios
      -h, --help		amosar esta axuda e sair
      -l, --left=PAINEL	abrir PANEL como un panel no bordo
                                	esquerdo da pantalla
      -m, --mime-type=FILE	imprime o tipo MIME de FILE e saet
      -n, --new		inicia unha nova copia; para debug do filer
      -p, --pinboard=PIN	usar o taboleiro PIN como escritorio
      -r, --right=PANEL	abrir PANEL como un panel no bordo
                                   	dereito da pantalla
      -R, --RPC		invocar method call read from stdin
      -s, --show=FILE	abrir o directorio amosando FILE
      -S, --rox-session	usar as opcións predeterminadas de panel e escritorio, e -n
      -t, --top=PANEL	abrir PANEL como un panel no bordol
                                	superior da pantalla
      -u, --user		amosar o nome de usuario en cada xanela 
      -v, --version		amosa información da versión e sae
      -x, --examine=FILE	FICHEIRO cambiou - volver a analizar
    
    Informar de erros a %s.
    Páxina web (incluíndo versións actualizadas): http://rox.sourceforge.net/

en: We got a BadWindow error from the X server. This might be due to this GTK bug (during drag-and-drop?):
    http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=152151
    Trying to continue...
gl: Obtivemos o erro BadWindow do servidor X. Isto pode ser debido a este fallo do GTK (ao facer arrastrar-e-soltar?):
    http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=152151
    Tentando continuar...

en: The -o argument is no longer used. You can turn on override redirect from the Options box instead.
gl: O argumento -o xa non se usa. Pode no seu lugar activar «omitir» a partir da caixa de Opcións.

en: Running as user '%s'
gl: Executando como usuario «%s»

en: Compiled with GTK version %s
gl: Compilado con GTK versión %s

en: Running with GTK version %d.%d.%d
gl: Executando con GTK versión %d.%d.%d

en: features set at compile time
gl: características definidas ao compilar

en: Large File Support
gl: Compatibilidade para ficheiros longos (LFS)

en: Inotify support
gl: Compatibilidade para «Inotify»

en: Dnotify support
gl: Compatibilidade para «dnotify»

en: Binary compatibility
gl: Compatibilidade binaria

en: Yes (can run with older glibc versions)
gl: Si (pode executarse con versións antigas do glibc)

en: No (apsymbols.h not found)
gl: Non (non se atopa apsymbols.h)

en: Extended attribute support
gl: Compatibilidade para atributos estendidos

en: Unable to read '%s': %s
gl: Incapaz de ler «%s»: %s

en: Left-click to run %s.
    Right-click for a list of versions.
gl: Prema no botón esquerdo para executar %s.
    Prema no botón dereito para listar as versións.

en: Display
gl: Amosar

en: Icons View
gl: Vista de iconas

en: Icons, With...
gl: Iconas, con...

en: Sizes
gl: Tamaños

en: Types
gl: Tipos

en: Times
gl: Datas

en: List View
gl: Lista

en: Bigger Icons
gl: Iconas grandes

en: Smaller Icons
gl: Iconas pequenas

en: Automatic
gl: Automático

en: Sort by Name
gl: Ordenar por nome

en: Sort by Type
gl: Ordenar por tipo

en: Sort by Date
gl: Ordenar por data

en: Sort by Size
gl: Ordenar por tamaño

en: Sort by Owner
gl: Ordenar por propietario

en: Sort by Group
gl: Ordenar por grupo

en: Reversed
gl: Orde inversa

en: Show Hidden
gl: Amosar agochados

en: Filter Files...
gl: Filtrar ficheiros...

en: Filter Directories With Files
gl: Filtrar directorios con ficheiros

en: Show Thumbnails
gl: Amosar miniaturas

en: Refresh
gl: Actualizar

en: Save Current Display Settings...
gl: Gardar axustes de visualización...

en: Copy...
gl: Copiar...

en: Rename...
gl: Renomear...

en: Link...
gl: Ligazón...

en: Send To...
gl: Enviar a...

en: Count
gl: Tamaño

en: Set Type...
gl: Definir tipo...

en: Select
gl: Seleccionar

en: Select All
gl: Seleccionar todos

en: Clear Selection
gl: Limpar selección

en: Invert Selection
gl: Inverter selección

en: Select by Name...
gl: Seleccionar por nome...

en: Select If...
gl: Seleccionar se...

en: New
gl: Novo

en: Blank file
gl: Ficheiro en branco

en: Window
gl: Xanela

en: Parent, New Window
gl: Directorio anterior, nova xanela

en: Parent, Same Window
gl: Directorio anterior, mesma xanela

en: New Window
gl: Nova xanela

en: Show Bookmarks
gl: Amosar marcador

en: Show Log
gl: Amosar rexistro

en: Follow Symbolic Links
gl: Seguir ligazóns simbólicas

en: Resize Window
gl: Redimensionar xanela

en: Close Window
gl: Pechar xanela

en: Enter Path...
gl: Introducir a ruta...

en: Shell Command...
gl: Orde de terminal...

en: Terminal Here
gl: Abrir aquí un terminal

en: Switch to Terminal
gl: Cambiar a un terminal

en: You should Shift+Menu click over a file to send it somewhere
gl: Prema a tecla «Mayús» e faga clic sobre un ficheiro para envialo a algún sitio

en: Next Click
gl: Seguinte clic

en: %d items
gl: %d elementos

en: Open unmounted
gl: Abrir desmontado

en: Show Target
gl: Amosar destino

en: Look Inside
gl: Amosar contido

en: Open As Text
gl: Abrir Como Texto

en: Extended attributes, used to store types, are not supported for this file or files.
    This may be due to lack of support from the filesystem or the C library, or it may simply be that the filesystem needs to be mounted with the right mount option ('user_xattr' on Linux).
gl: Os atributos estendidos, usados para gardar os tipos de ficheiro, non son compatibles con este(s) ficheiro(s).
    Isto pode ser debido a falta de compatibilidade por parte do sistema de ficheiros ou da biblioteca de C, ou pode simplemente ser necesario montar o sistema de ficheiros con as opcións de montaxe correctas («user_xattr» en Linux).

en: Setting type not supported for some of these files
gl: Definir o tipo non é compatible con algúns destes ficheiros

en: _Relative link
gl: Ligazón _relativa

en: If on, the symlink will store the path from the symlink to the target file. Use this if the symlink and the target will be moved together.
    If off, the path from the root directory is stored - use this if the symlink may move but the target will stay put.
gl: Se esta activado, a ligazón simbólica gardará o camiño desde esta ao ficheiro de destino. Usalo deste modo se a ligazón e o destino moveranse xuntos.
    Se esta desactivado, a ligazón gardará o camiño a partir do directorio de raíz - usalo deste modo se a ligazón poderá moverse pero o destino deberá permanecer no mesmo sitio.

en: New pathname is not absolute
gl: A nova ruta non é absoluta

en: Symlink from '%s' already exists. Replace it with a link to '%s'?
gl: A ligazón a partir de «%s» xa existe. Substituir por unha ligazón a «%s»?

en: _Replace
gl: _Substituir

en: Create
gl: Crear

en: NewDir
gl: NovoDirectorio

en: Error creating '%s': %s
gl: Atopouse un erro ao crear «%s»: %s

en: NewFile
gl: NovoFicheiro

en: Error creating file: could not find the template for %s
gl: Atopouse un erro ao crear o ficheiro: non foi posible atopar o modelo para %s

en: The `Send To' menu provides a quick way to send some files to an application. The applications listed are those in the following directories:
    
    %s
    %s
    The `Send To' menu may be opened by Shift+Menu clicking over a file.
    
    Advanced use:
    You can also create subdirectories called `.text_html', `.text', etc which will only be shown for files of that type. `.group' is shown only when multiple files are selected.
gl: O menu «Enviar a...» permite enviar facilmente ficheiros para un aplicativo. Os aplicativos listados son os dos seguintes directorios:
    
    %s
    %s
    O menú «Enviar a...» pode ser aberto con Shift+Clic de Menú sobre un ficheiro.
    
    Uso avanzado:
    Pode tamén crear subdirectorios chamados «.text_html», «.text», etc que serán presentados só para ficheiros dese tipo. «.group» é amosado só cando sexan seleccionados varios ficheiros.

en: I'll show you your SendTo directory now; you should symlink (Ctrl+Shift drag) any applications you want into it.
gl: Agora amosarase o directorio «Enviar a»; nel deberá crear ligazóns simbólicas (Ctrl+Mayús arrastar) para os aplicativos que queira.

en: Your CHOICESPATH variable setting prevents customisations - sorry.
gl: Desculpe - A súa variable CHOICESPATH -elección da ruta- non permite a personalización.

en: Any files placed in your Templates directories will appear on the `New' menu. Choosing one of them will make a copy of it as the new file.
    
    The following directories contain templates:
    
    %s
    %s
gl: Calquera ficheiro posto no seu directorio de modelos aparecerá no menú «Novo». Escollendo un deles creará unha copia deste como un novo ficheiro.
    "
    Os seguintes directorios conteñen modelos:
    
    %s
    %s

en: I'll show you your Templates directory now; you should place any template files you want inside it.
gl: Agora amosarase o directorio de modelos; nel deberá colocar os ficheiros-modelo que desexe.

en: Customise
gl: Personalizar

en: This is already the canonical name for this directory.
gl: Este xá é o nome canónigo para este directorio.

en: You can't open a second view onto this directory because the `Unique Windows' option is turned on in the Options window.
gl: Non é posible abrir unha segunda vista para este directorio porque a opción «xanelas únicas» está activada na caixa Opcións.

en: Copy ... ?
gl: Copiar ... ?

en: Rename ... ?
gl: Renomear ... ?

en: Symlink ... ?
gl: Crear ligazón ... ?

en: Shift Open ... ?
gl: Abrir con «Mayús» ... ?

en: Properties of ... ?
gl: Propiedades de ... ?

en: Set type of ... ?
gl: Definir tipo de ... ?

en: Set run action for ... ?
gl: Definir acción executar para ... ?

en: Set icon for ... ?
gl: Definir ícona de ... ?

en: Send ... to ... ?
gl: Enviar ... a ... ?

en: DELETE ... ?
gl: ELIMINAR ... ?

en: Count the size of ... ?
gl: Calcular o tamaño de ... ?

en: Set permissions on ... ?
gl: Definir permisos de ... ?

en: Search inside ... ?
gl: Buscar dentro de ... ?

en: You cannot do this to more than one item at a time
gl: Isto só é posible facelo con un elemento de cada vez.
    Rox ten unha política moi visual, arrastre directamente os elementos cara a xanela de destino.

en: Rename
gl: Renomear

en: Symlink
gl: Crear ligazón

en: User-definable shortcuts are disabled by default in Gtk2, and you have not enabled them. You can turn this feature on by:
    
    1) using an XSettings manager, such as ROX-Session or gnome-settings-daemon, or
    
    2) adding this line to ~/.gtkrc-2.0:
    	gtk-can-change-accels = 1
    	(this only works if NOT using XSETTINGS)
gl: Os atallos definíbles polo usuario están  desactivados por omisión no Gtk2, e vostede non os activou. Pode activar esta característica ao:
    
    1) usar un xestor de XSettings, tal como o ROX-Session ou o gnome-settings-daemon, ou
    
    2) engadindo esta liña ao ~/.gtkrc-2.0:
    	gtk-can-change-accels = 1
    	(isto funciona se NON se utiliza XSETTINGS)

en: To set a keyboard short-cut for a menu item:
    
    - Open the menu over a filer window,
    - Move the pointer over the item you want to use,
    - Press the key you want attached to it.
    
    The key will appear next to the menu item and you can just press that key without opening the menu in future.
gl: Para definir un atallo de teclado para un elemento do menu:
    
    - Abra o menú sobre unha xanela do xestor de ficheiros,
    - Mova o punteiro sobre o elemento que quere usar,
    - Prema a tecla que quere asociar ao menú.
    
    A tecla aparecerá ao lado do elemento do menú, e no futuro poderá simplemente premer nesa tecla sen ter que abrir o menú.

en: Set keyboard shortcuts
gl: Definir atallos de teclado

en: Goto:
gl: Ir a:

en: Shell:
gl: Orde:

en: Select If:
gl: Seleccionar se:

en: Select Named:
gl: Seleccionar nome:

en: Pattern:
gl: Patrón:

en: Enter the name of a file and I'll display it for you. Press Tab to fill in the longest match. Escape to close the minibuffer.
gl: Introduza o nome de un ficheiro para ser amosado polo xestor, Prema TAB para completar con a selección máis próxima, Esc para pechar.

en: Enter a shell command to execute. Click on a file to add it to the buffer.
gl: Introduza unha orde de terminal para executar. Faga clic nun ficheiro para asignalo.

en: Enter a file name pattern to select all matching files:
    
    ? means any character
    * means zero or more characters
    [aA] means 'a' or 'A'
    [a-z] means any character from a to z (lowercase)
    *.png means any name ending in '.png'
gl: Introduza un patrón de nome de ficheiro para seleccionar os coincidentes:
    
    ? equivale a calquera carácter
    * equivale a cero ou a máis caracteres
    [aA] equivale a «a» ou «A»
    [a-z] equivale a calquera carácter desde o «a» ao «z» (minúsculo)
    *.png equivale a calquera nome que remate en «.png»

en: Enter a pattern to match for files to be shown.  An empty filter turns the filter off.
gl: Introduza un patrón para os ficheiros que se amosan. Un filtro baleiro é un filtro desactivado.

en: Invalid Find condition
gl: Condición de busca non válida

en: File system table "%s" not found, cannot monitor system mounts
gl: Non se atopa a táboa de sistema de ficheiros "%s", non se supervisan as montaxes

en: %s total, %s used, %s free (%.1f %%)
gl: %s total, %s usado, %s libre (%.1f %%)

en: ROX-Filer has converted your Options file to the new XML format
gl: ROX-Filer converteu o seu ficheiro de opcións a o novo formato XML

en: (use default)
gl: (predefinido)

en: Internal error: %s unreadable
gl: atopouse un erro interno: %s non é lexible

en: Options
gl: Opcións

en: _Revert
gl: _Reverter

en: Restore all choices to how they were when the Options box was opened.
gl: Restaurar todas as opcións a como estaban cando abriu o cadro de opcións.

en: Choices will be saved as:
    %s
gl: As opcións gardaranse como:
    %s

en: (saving disabled by CHOICESPATH)
gl: (Non está dispoñible gardar por CHOICESPATH -elección da ruta-)

en: Error saving %s: %s
gl: Produciuse un erro gardando %s: %s

en: Missing '='
gl: Falta «=»

en: Unable to replace '%s'
gl: Non se pode substituir «%s»

en: Unable to save '%s'
gl: Non se pode gardar «%s»

en: Your old panel file has been converted to the new XML format.
gl: O antiguo ficheiro de panel foi convertido ao novo formato XML.

en: You have tried to close a panel via the window manager - I usually find that this is accidental... really close?
gl: Tratou de pechar o panel dende o xestor de xanelas - Normalmete eso é accidental... realmente quere pechalo?

en: Missing < or > in panel config file
gl: Falta < or > no ficheiro de configuración do panel

en: Error saving panel %s: %s
gl: Produciuse un erro gardando o panel %s: %s

en: Applet quit without ever creating a widget!
gl: O miniaplicativo pechouse sen crear un «widget»!

en: Error running applet:
    %s
gl: Produciuse un erro executando o miniaplicativo:
    %sa

en: Are you sure you want to remove this panel from the desktop?
gl: Esta seguro de que quere eliminar este panel do escritorio?

en: Remove Panel
gl: Eliminar panel

en: Panel Options...
gl: Opcions do panel...

en: Xinerama monitor %d unavailable
gl: Monitor Xinerama %d non dispoñible

en: Top
gl: Arriba

en: Bottom
gl: Abaixo

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: Default
gl: Predeterminado

en: Unknown side
gl: Descoñecido

en: Your old pinboard file has been converted to the new XML format.
gl: O seu antigo taboleiro foi convertido ao novo formato XML

en: The backdrop handler must be an application directory. Drag an application directory into the Set Backdrop dialog box, or (for programmers) pass it to the SOAP SetBackdropApp method.
gl: O xestor do fondo debe ser un directorio de aplicativo. Arrastre un aplicativo do directorio á caixa de diálogo, ou (para programadores) asignalo a SetBackdropApp método SOAP.

en: You can only set the backdrop to an image or to a program which knows how to manage ROX-Filer's backdrop.
    
    Programmers: the application's AppInfo.xml must contain the CanSetBackdrop element, as described in ROX-Filer's manual.
gl: Só poderá crear un fondo con unha imaxen o un programa para que «ROX-Filer» saiba como manexala.
    
    Programadores: o aplicativo AppInfo.xml debe conter o elemento CanSetBackdrop, tal como se describe no manual de «ROX-Filer».

en: Set backdrop
gl: Definir fondo

en: Choose a style and drag an image in:
gl: Elixa un estilo e arrastre unha imaxe en:

en: Centre the image without scaling it
gl: Centrar a imaxe sen escalala

en: Centre
gl: Centrado

en: Scale the image to fit the backdrop area, without distorting it
gl: Escalar a imaxe para que cubra todo o fondo, sen distorsionala

en: Scale
gl: Escalado

en: Scale the image to fit the backdrop area, regardless of image dimensions - overscale
gl: Escala a imaxe para adaptala ao tamaño do fondo, independente das dimensións -

en: Fit
gl: Axustar

en: Stretch the image to fill the backdrop area
gl: Estira a imaxe para encher o fondo

en: Stretch
gl: Estirada

en: Tile the image over the backdrop area
gl: Fai un mosaico coa imaxe para encher o fondo

en: Tile
gl: Mosaico

en: Drop an image here
gl: Solte unha imaxe aquí

en: No pinboard was in use... the 'Default' pinboard has been selected. Use 'rox -p=Default' to turn it on in future.
gl: Non hai un taboleiro en uso... o taboleiro «Default» está seleccionado. Utilice «rox -p=Default» cando queira activalo

en: Only files (and certain applications) can be used to set the background image.
gl: Só se poden utilizar ficheiros (e algúns aplicativos) para fixar unha imaxe de fondo.

en: Missing '>' in icon label
gl: Falta «>» na etiqueta da icona

en: Missing ',' after icon label
gl: Falta «,» despois da etiqueta da icona

en: Error saving pinboard %s: %s
gl: Produciuse un erro gardando o taboleiro %s: %s

en: Backdrop...
gl: Fondo de pantalla...

en: Add Panel
gl: Engadir panel

en: Error loading backdrop image:
    %s
    Backdrop removed.
gl: Produciuse un erro cargando a imaxe de fondo:
    %s
    Fondo eliminado.

en: Can't delete thumbnails in %s:
    %s
gl: Non se poden eliminar miniaturas en %s:
    %s

en: There are no thumbnails to delete
gl: Non hai miniaturas para eliminar

en: Purge thumbnails disk cache
gl: Eliminar miniaturas da «caché»

en: Unknown style '%s'
gl: Estilo «%s» descoñecido

en: Unknown details type '%s'
gl: Detalles do tipo «%s» decoñecidos

en: Unknown sorting type '%s'
gl: Tipo de ordenamento «%s» descoñecido

en: Attempt to invoke unknown SOAP method '%s'
gl: Intento de invocar o método «%s» SOAP descoñecido

en: Program %s not found - deleted?
gl: O programa %s non se atopa - eliminado?

en: File doesn't exist, or I can't access it: %s
gl: O ficheiro: %s non existe ou non se pode aceder a el

en: I don't know how to open '%s'
gl: Non se sabe como abrir «%s»

en: '%s' is not a valid URI
gl: «%s» non é unha URI válida

en: %s not accessable
gl: %s non é accesible

en: Non-local URL %s
gl: %s non é una URL local

en: %s: no handler for %s
gl: %s: non é manexado por %s

en: Application:
    This is an application directory - you can run it as a program, or open it (hold down Shift while you open it). Most applications provide their own help here, but this one doesn't.
gl: Aplicativo:
    Tratase de un directorio de aplicativo - pode executalo como un programa, ou abrilo (prema «Maiús» mentres o abre). A maioría dos aplicativos fornecen a súa propia axuda aquí, pero este non o fai.

en: Could not send data to program: %s
gl: Non se puideron enviar os datos ao programa: %s

en: Could not read link: %s
gl: Non se pode ler a ligazón: %s

en: Broken symlink (or you don't have permission to follow it): %s
gl: Ligazón simbólica rota (ou vostede non ten permiso para usala): %s

en: No run action specified for files of this type (%s/%s) - you can set a run action by choosing `Set Run Action' from the File menu, or you can just drag the file to an application.%s
gl: Non se especificou ningunha acción para ficheiros de este tipo (%s/%s) - Defina a acción Executar no menú «Seguinte clic» ou arrastre este ficheiro á un aplicativo.%s

en: 
    
    Note: If this is a computer program which you want to run, you need to set the execute bit by choosing Permissions from the File menu.
gl: 
    
    Nota: Se se trata de executar un aplicativo, necesita axustar o bit de execución no menú «Permisos».

en: Executable '%s' is world-writeable! Refusing to run. Please change the permissions now (this problem may have been caused by a bug in earlier versions of the filer).
    
    Having (non-symlink) run actions world-writeable means that other people who use your computer can replace your run actions with malicious versions.
    
    If you trust everyone who could write to these files then you needn't worry. Otherwise, you should check, or even just delete, all the existing run actions.
gl: O executable «%s» é escribible por todos! Refusase a súa execución. Por favor cambie os permisos agora (este problema puido ser causado por un fallo nas versións  anteriores do xestor).
    
    Hai executables (non ligazóns simbólicas) escribibles por todos, iso significa que calquera persoa que manexe a súa computadora pode substituír os seus aplicativos por outros con código malicioso.
    
    Se vostede confía en quen poida escribir nestes ficheiros non debe preocuparse. Senón, debería comprobar, ou suprimir, todos os permisos que afecten ficheiros executables.

en: go-w (Fix security problem)
gl: go-w (Evita problemas de seguridade)

en: Failed to open and stat file '%s': %s
gl: Fallou abrindo e analisando o ficheiro «%s»: %s

en: Failed to mmap file '%s': %s
gl: Fallou mapeando o ficheiro «%s»: %s

en: Close
gl: Pechar

en: Close filer window
gl: Pechar xanela do xestor

en: Up
gl: Subir

en: Change to parent directory
gl: Cambiar a directorio superior

en: Home
gl: Inicio

en: Change to home directory
gl: Cambiar a directorio de inicio

en: Bookmarks
gl: marcador

en: Bookmarks menu
gl: Menu de marcador

en: Scan
gl: Analisar

en: Rescan directory contents
gl: Actualizar o contido do directorio

en: Change icon size
gl: Cambiar tamaño da icona

en: Automatic size mode
gl: Tamaño automático

en: Show extra details
gl: Amosar detalles extra

en: Sort
gl: Ordenar

en: Change sort criteria
gl: Cambiar critério de ordenamento

en: Hidden
gl: Agochado

en: Left: Show/hide hidden files
    Right: Show/hide thumbnails
gl: Esquerda: Amosa/agocha ficheiros agochados
    Dereita: Amosa/agocha miniaturas

en: Select all/invert selection
gl: Seleccionar todo/inverter a selección

en: Show ROX-Filer help
gl: Amosar axuda de «ROX-Filer»

en:  (%u hidden)
gl:  (%u agochado)

en: items
gl: elementos

en: item
gl: elemento

en: No items%s
gl: Sen elementos%s

en: %u selected (%s)
gl: %u seleccionado (%s)

en: Sort by name
gl: Ordenar por nome

en: Sort by type
gl: Ordenar por tipo

en: Sort by date
gl: Ordenar por data

en: Sort by size
gl: Ordenar por tamaño

en: Sort by owner
gl: Ordenar por propietario

en: Sort by group
gl: Ordenar por grupo

en: ascending
gl: ascendente

en: descending
gl: descendente

en: Sym link
gl: Ligazón simbólica

en: Mount point
gl: Punto de montaxe

en: App dir
gl: Directorio de aplicativos

en: Dir
gl: Directorio

en: Char dev
gl: Dispositivo de carácter

en: Block dev
gl: Dispositivo de bloque

en: Pipe
gl: Canalización

en: Door
gl: Porta

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Enter a shell command which will load "$@" into a suitable program. Eg:
    
    gimp "$@"
gl: Introduza a orde para cargar "$@" con un programa axeitado. Ex:
    
    gimp "$@"

en: This is not a program! Give me an application instead!
gl: Non é un aplicativo ou ficheiro executable!

en: No run action defined
gl: Non está definida ningunha acción para executar

en: Error in handler %s: %s
gl: Produciuse un erro en: %s manexando %s

en: Invalid application %s (bad AppRun)
gl: O aplicativo %s non é válido (AppRun defectuoso)

en: Non-executable %s
gl: Non executable %s

en: Set run action
gl: Definir acción para executar

en: If a handler for the specific type isn't set up, use this as the default.
gl: Se o programa usado para este tipo de ficheiro non está definido, usar este como predeterminado.

en: Set default for all `%s/<anything>'
gl: Predeterminar para todos «%s/<calquera>»

en: Use this application for all files with this MIME type.
gl: Utilizar este aplicativo para todos os ficheiros do mesmo tipo MIME

en: Only for the type `%s' (%s/%s)
gl: Só para os do tipo «%s» (%s/%s)

en: Drop a suitable application here
gl: Arrastre o aplicativo axeitado aquí

en: OR
gl: OU

en: Enter a shell command:
gl: Introduza unha orde de terminal:

en: _Use Command
gl: _Usar a orde

en: A run action already exists and is quite a big program - are you sure you want to delete it?
gl: Xa está especificada unha acción e é un programa - está seguro de que quere eliminalo?

en: Can't remove %s: %s
gl: Non se pode eliminar %s: %s

en: Choices saving is disabled by CHOICESPATH variable
gl: A opción gardar foi desactivada pola variable CHOICESPATH (elección da ruta)

en: Failed to create symlink '%s':
    %s
gl: Fallou creando a ligazón simbólica «%s»:
    %s

en: The pathname you gave does not exist. The icon has not been changed.
gl: A ruta indicada non existe. A icona non foi cambiada.

en: Unable to load image file -- maybe it's not in a format I understand, or maybe the permissions are wrong?
    The icon has not been changed.
gl: Non é posible cargar a imaxe -- ou está nun formato descoñecido ou non ten os permisos axeitados
    A icona non foi cambiada.

en: Really delete icon '%s'?
gl: Quere eliminar a icona «%s»?

en: Can't delete '%s':
    %s
gl: Non se pode eliminar «%s»:
    %s

en: Set icon
gl: Definir icona

en: Use a copy of the image as the default for all files of these MIME types.
gl: Use unha copia da imaxe como predeterminado para todos os ficheiros de este tipo MIME.

en: Set icon for all `%s/<anything>'
gl: Predeterminar para todos «%s/<calquera>»

en: Use a copy of the image for all files of this MIME type.
gl: Use unha copia da imaxe para todos os ficheiros de este tipo MIME

en: For all files of type `%s' (%s/%s)
gl: Para todos os do tipo «%s» (%s/%s)

en: Add the file and image filenames to your personal list. The setting will be lost if the image or the file is moved.
gl: Engadir o ficheiro e nomes de ficheiro de imaxe a tua lista persoal. Isto perderase se a imaxe ou o ficheiro se moven.

en: Only for the file `%s'
gl: Só para o ficheiro «%s»

en: Copy the image inside the directory, as a hidden file called '.DirIcon'. All users will then see the icon, and you can move the directory around safely. This is usually the best option if you can write to the directory.
gl: Copiar a imaxe dentro do directorio, como un ficheiro agochado chamado |. DirIcon ». Todos os usuarios verán a icona, e poden mover o directorio con seguridade. Esta adoita ser a mellor opción se vostede  pode escribir no directorio.

en: Copy image into directory
gl: Copie a imaxe a este directorio

en: Drop an icon file here
gl: Arrastre un ficheiro de icona aquí

en: Setting icon disabled by CHOICESPATH
gl: -elección da ruta-

en: Error creating image '%s':
    %s
gl: Produciuse un erro creando a imaxe «%s»:
    %s

en: Mono font
gl: Fonte «Mono»

en: Font for displaying mono-spaced text
gl: Fonte para amosar texto mono espazado

en: _Name
gl: _Nome

en: _Type
gl: _Tipo

en: _Permissions
gl: _Permisos

en: _Owner
gl: P_ropietario

en: _Group
gl: _Grupo

en: _Size
gl: _Tamaño

en: Last _Modified
gl: Última _modificación

en: Filer windows
gl: Xanelas do xestor

en: Auto-resize filer windows
gl: Axustar automaticamente as xanelas do xestor

en: Never automatically resize
gl: Non axustar nunca automáticamente

en: You'll have to resize windows manually, using the window manager, the `Resize Window' menu entry or by double-clicking on the window background.
gl: Terá que cambiar o tamaño das xanelas manualmente, utilizando o xestor de xanelas, na entrada do menú «Redimensionar xanela» ou facendo dobre clic no fondo da xanela.

en: Resize when changing the display style
gl: Redimensionar cando cambie o estilo de xanela

en: Changing the size of the icons or which details are displayed will resize the window for you.
gl: Cambia o tamaño das iconas ou detalles que se amosan  cando redimensiona o tamaño da xanela.

en: Always resize
gl: Redimensionar sempre

en: The filer will resize windows whenever it seems useful (that is, when changing directory or display style).
gl: O xestor redimensionará as xanelas sempre que pareza útil (é dicir cambiando o directorio ou o estilo de amosar).

en: Largest window size:
gl: Tamaño da xanela máis grande

en: The largest size, as a percentage of the screen size, that the auto-resizer will resize a window to.
gl: Maior tamaño, como un porcentaxe do tamaño de pantalla, ao que se redimensionará automáticamente unha xanela.

en: Window behaviour
gl: Comportamento da xanela

en: Short titlebar flags
gl: Marcas de barra de título cortas

en: Use single letters instead of words for Scanning, All and Thumbs indicators in the titlebar.
gl: Emprego de marcas no lugar de palabras para exploración, indicadores de «Todo» e «Miniaturas» na barra de título.

en: Unique windows
gl: Xanelas únicas

en: If you open a directory and that directory is already displayed in another window, then this option causes the other window to be closed.
gl: Se abre un directorio que xa está aberto noutra xanela, isto fará que a outra xanela sexa pechada.

en: New window on button 1
gl: Xanela nova en botón 1

en: Clicking with mouse button 1 (usually the left button) opens a directory in a new window with this turned on. Clicking with the button-2 (middle) will reuse the current window.
gl: Activando esta opción ao facer clic no botón 1 (normalmente o esquerdo) abre o directorio nunha xanela nova. Facer clic co botón 2 (o do medio) fará que se abra na xanela actual.

en: Single-click navigation
gl: Navegación cun só clic

en: Clicking on an item opens it with this on. Hold down Control to select the item instead. If off, clicking once selects an item; double click to open things.
gl: Facer clic unha vez abre o elemento sobre o que se atope. Para seleccionalo empregue a tecla «Ctrl». Se esta opción esta desactivada cun só clic selecciona e con dous o abre.

en: Double-click on background resizes
gl: Dobre clic sobre o fondo redimensiona

en: If on then double clicking on the window background resizes the window, just like clicking on the Automatic size mode button in the toolbar.
gl: Se preme dúas veces sobre o fondo de xanela redimensiona a xanela, como se premera na icona de tamaño automático na barra de tarefas.

en: Sorting
gl: Ordenando

en: Directories come first (for sort by name)
gl: Os directorios van antes (para ordenamento por nomes)

en: If this is on then directories will always appear before anything else when sorting by name.
gl: Activada esta opción os directorios aparecerán antes que os ficheiros cando se ordena por nome.

en: Capitalised names first (for sort by name)
gl: Nomes en maiúscula van antes  (para ordenamento por nomes)

en: If on, all filenames starting with a capital letter come before filenames starting with lowercase ones.
gl: Activada esta opción os ficheiros cuxos nomes comezan con unha maiúscula van antes que os ficheiros cuxos nomes comezan con minúsculas.

en: Default settings for new windows
gl: Axustes predeterminados para xanelas novas

en: Inherit options from source window
gl: Herdar opcións da xanela orixe

en: If this is on then display options for a new window are inherited from the source window if possible, otherwise they are set to the defaults below.
gl: Activando esta opción as xanelas novas herdan os axuste da xanela orixe, se é posible, do contrario toman de xeito predeterminado o aquí definido .

en: View type:
gl: Ver tipo:

en: Sort by:
gl: Ordenar por:

en: Type
gl: Tipo

en: Date
gl: Data

en: Show hidden files
gl: Amosar ficheiros agochados

en: If this is on then files whose names start with a dot are shown too, otherwise they are hidden.
gl: Se está activada os ficheiros cuxos nomes comezan con un punto amosaranse, pola contra permaneceran agochados.

en: Show extended attribute indicator
gl: Amosar indicador de atributo estendido

en: If this is on then files which have one or more extended attributes set will have an emblem added to indicate this.
gl: Se está activada a opción, os ficheiros que teñen un ou máis atributos estendidos terán un emblema engadido para indicalo.

en: Icon View
gl: Ver como iconas

en: Default size:
gl: Tamaño predeterminado:

en: Huge Icons
gl: Iconas moi grandes

en: Large Icons
gl: Iconas grandes

en: Small Icons
gl: Iconas pequenas

en: Default details:
gl: Detalles predeterminados

en: No details
gl: Sen detalles

en: Automatic small icons:
gl: Iconas pequenas automáticamente

en: Change at:
gl: Cambiar a:

en: When automatic icon sizing is selected: If the directory contains this many items then it will be shown using Small Icons, otherwise Large Icons will be used.
gl: Cando se selecciona o tamaño automático: Se o directorio conten moitos elementos amosará iconas pequenas, senón amosará iconas grandes.

en: Max width (Large icons):
gl: Largura máxima (iconas grandes)

en: pixels
gl: píxeles

en: Text wider than this is broken onto two lines in Large Icons mode. In Huge Icons mode, text is wrapped when 50% wider than this.
gl: Se o texto é moi amplo, con iconas grandes, cortase en duas liñas. con iconas  moi grandes cortase cando supera o 50% do tamaño

en: (Small Icons):
gl: (Iconas pequenas)

en: Maximum width for the text beside a Small Icon.
gl: Largura máxima para o texto baixo as iconas pequenas

en: Order small icons vertically
gl: Ordenar as iconas pequenas en vertical

en: If this option is on, then small icons are arranged in columns, not rows.
gl: Se se activa esta opción, as iconas pequenas amosaranse en columnas, senón en filas.

en: Order large icons vertically
gl: Ordenar as iconas grandes en vertical

en: If this option is on, then large icons are arranged in columns, not rows.
gl: Se se activa esta opción, as iconas grandes amosaranse en columnas, senón en filas.

en: Show column headings
gl: Amosar encabezamentos das columnas

en: If this is on then column headings will be shown in the list view.
gl: Activando esta opción os encabezamentos das columnas amosaranse na vista de lista.

en: Show full type
gl: Amosar todos os tipos

en: If this is on then the full description of each object's type will be show rather than a short summary of its basic type.
gl: Activando esta opción, a descrición completa de cada tipo de obxecto non se amosa máis que como un resume do seu tipo básico.

en: Tools/Minibuffer
gl: Ferramentas/Mini bufer

en: Toolbar
gl: Barra ferramentas

en: Toolbar type:
gl: Tipo de barra de ferramentas

en: No toolbar
gl: Sen barra de ferramentas

en: Icons only
gl: Só iconas

en: Text under icons
gl: Texto baixo as iconas

en: Text beside icons
gl: Texto a veira das iconas

en: Show totals of items
gl: Amosa a totalidade dos elementos

en: Show the number of items displayed in a filer window, as well as the number of hidden items (if any). When there's a selection, show the number of selected items and their combined size.
gl: Amosa o número de elementos que aparece nunha xanela do xestor, así como o número de elementos agochados (no seu caso). Cando hai una selección, amosa o número de elementos seleccionados e o  seu tamaño combinado.

en: Select the buttons you want on the bar:
gl: Seleccione os botóns que desexe ter na barra

en: Width of toolbar sets minimum width of window
gl: A Largura da barra de ferramentas establece o ancho minimo da xanela

en: Each filer window is constrained to be wide enough to show the whole of the toolbar
gl: As xanelas son obligadas a ser o amplas abondo como para amosar a totalidade da barra de ferramentas

en: Minibuffer
gl: Mini bufer

en: Beep if Tab-completion fails
gl: Pitido se falla completar con «Tab»

en: When using the `Enter Path...' minibuffer and Tab is pressed, beep if nothing happens (eg, because there are several possibilities and the next letter varies).
gl: Cando se emprega «Introducir a ruta...» e se preme «Tab», se se escoita un ton de aviso non ocorre nada (Ex.: porque hai varias posibilidades e a seguinte letra varía).

en: Beep if there are several matches
gl: Yon de aviso se hai varias coincidencias

en: When using the `Enter Path...' minibuffer and Tab is pressed, beep if there is more than one matching file, even though some more letters were added.
gl: Cando se emprega «Introducir a ruta...» e se preme «Tab», se se escoita un ton de aviso e non ocorre nada é porque hai máis dun ficheiro, engada máis letras.

en: When thumbnails are turned on, each image file in a directory is loaded and a small thumbnail of it is shown.
gl: Cando se activan as miniaturas, cada ficheiro de imaxe dun directorio carga unha pequena miniatura para amosar.

en: Show image thumbnails
gl: Amosar miniaturas

en: This is the default setting for new windows. Use the Display menu to turn thumbnails on and off for individual windows.
gl: Esta é a configuración predeterminada para as xanelas novas. Use o menú despregable para activar/desactivar as miniaturas nas xanelas.

en: Video thumbnails
gl: Miniaturas de video

en: Thumbnails cache
gl: Caché de miniaturas

en: To speed things up, the generated thumbnails are stored in the hidden ~/.thumbnails directory. Click here to remove all the cached thumbnails. They will be created again as needed.
gl: Para acelerar o traballo, as miniaturas xeradas son almacenadas no directorio agochado ~/.thumbnails. Faga clic aquí para eliminar a caché das miniaturas. Se é necesario volveran a crearse.

en: Manage thumbnails
gl: Xestión de miniaturas

en: Pinboard
gl: Escritorio

en: When using a pinboard, you can drag files and applications onto the desktop background to create shortcuts to them.
gl: Usando un taboleiro, vostede pode arrastrar ficheiros e aplicativos no fondo de escritorio para crear accesos rápidos.

en: Appearance
gl: Aparencia

en: Foreground:
gl: Primeiro plano

en: Text shadow:
gl: Texto sombreado

en: Background:
gl: Segundo plano

en: No shadow
gl: Sen sombra

en: Thin
gl: Delgado

en: Thick
gl: Groso

en: Use custom font:
gl: Usar fontes personalizadas:

en: The font used for the text displayed under the icons
gl: Fonte utilizada para o texto baixo as iconas

en: Fast scaling of images
gl: Escalado rápido de imaxes

en: Choose between the fast or slow method of scaling backdrop images.  The slow method can give better results.
gl: Escolla entre o método rápido ou lento de escalado de imaxes de fondo. O método lento pode dar mellores resultados.

en: Pinboard behaviour
gl: Comportamento do taboleiro

en: Single-click to open
gl: Un só clic para abrir

en: Keep icons within screen limits
gl: Manter as iconas dentro dos limites da pantalla

en: If this is set, pinboard icons are always kept completely within screen limits, including the label.
gl: Activada esta opción, as iconas manteranse sempre dentro dos límites da pantalla, incluindo a etiqueta.

en: Icon grid step:
gl: Rella de separación de iconas

en: Fine
gl: Fina

en: Use a 2-pixel grid for positioning icons on the desktop.
gl: Usar rella de 2 píxeles para posicionar as iconas no escritorio

en: Medium
gl: Media

en: Use a 16-pixel grid for positioning icons on the desktop.
gl: Usar rella de 16 píxeles para posicionar as iconas no escritorio

en: Coarse
gl: Grosa

en: Use a 32-pixel grid for positioning icons on the desktop.
gl: Usar rella de 32 píxeles para posicionar as iconas no escritorio

en: Iconified windows
gl: Xanelas como iconas

en: Most window managers provide a way to iconify (or 'minimise') windows, and various programs, including ROX-Filer, can be used to display the iconified windows.
gl: A maioría de xestores de xanelas fornecen unha forma de «iconificar» (ou «minimizar»), as xanelas, e diversos programas, entre eles «ROX-Filer», poden utilizar para amosar as xanelas coma iconas.

en: Show iconified windows
gl: Amosar xanelas como iconas

en: If this option is on, the filer will show each iconified window as a small button on the pinboard. Requires a compatible window manager, and the pinboard must be in use.
gl: Activada esta opción, o xestor amosa cada xanela como un pequeno botón no taboleiro. Require un xestor de xanelas compatible, e o taboleiro debe estar en uso.

en: Show per workspace
gl: Amosar por espazo de traballo

en: If this option is on, the filer will only show iconified windows associated with the current workspace.
gl: Activada esta opción, o xestor só amosará como iconas as xanelas asociadas co actual espazo de traballo.

en: Iconify to the
gl: Poñer as iconas

en: top-left
gl: arriba a esquerda

en: top-right
gl: arriba a dereita

en: bottom-left
gl: abaixo a esquerda

en: bottom-right
gl: abaixo a dereita

en: , going
gl: , en

en: horizontally
gl: horizontal

en: vertically
gl: vertical

en: Sometimes the filer doesn't know about your desktop furniture and puts iconified windows under (for example) the Gnome panel. You can define a top or bottom margin to avoid placing the icons there. The filer already knows about its own panel.
gl: As veces o xestor non sabe dos seus obxectos no escritorio e pon xanelas en miniatura baixo (por exemplo) o panel de Gnome. Vostede pode definir unha marxe inferior para evitar colocar as iconas alí. O xestor xa sabe así do seu propio panel.

en: Top margin
gl: Marxe superior

en: Height of no-go area at top of screen.
gl: Altura de zona prohibida no bordo superior da pantalla.

en: Bottom margin
gl: Marxe inferior

en: Height of no-go area at bottom of screen.
gl: Altura de zona prohibida no bordo inferior da pantalla.

en: Left margin
gl: Marxe esquerdo

en: Width of no-go area at left of screen.
gl: Largura de zona prohibida no bordo esquerdo da pantalla.

en: Right margin
gl: Marxe dereito

en: Width of no-go area at right of screen.
gl: largura de zona prohibida no bordo dereito da pantalla.

en: Desktop
gl: Escritorio

en: When run by a session manager program (such as ROX-Session) the filer can open up a panel and/or the pinboard.  Here you configure which.
gl: Cando se executa un administrador de sesións (como ROX-Session) o xestor pode abrir un panel e/ou un taboleiro. Configúreo aquí.

en: Panel only
gl: Só o panel

en: Only a panel is shown.
gl: Só se amosa o panel

en: Pinboard only
gl: Só o taboleiro

en: Only the pinboard is shown.
gl: Só se amosa o taboleiro (escritorio)

en: Panel and pinboard
gl: Panel e taboleiro

en: Both a panel and a pinboard are shown.
gl: Amosase tanto o panel como o taboleiro

en: Enter the name of the pinboard to show here.
gl: Poña o nome do taboleiro que vai a ser amosado

en: Panel (obsolete)
gl: Panel (obsoleto)

en: Enter the name of the panel to show here. This option is now only used when upgrading from an old version.
gl: Poña o nome do panel que vai ser amosado. Esta opción agora só se usa se actualizou dunha versión anterior.

en: Changes here take effect the next time the filer is run.
gl: Os cambios só terán efecto despois de que inicie de novo «ROX-Filer»

en: The session manager activates these options by using the -S or --rox-session argument to rox.
gl: O administrador de sesións activa estas opcións empregando «-S» ou «--rox-session» como argumentos de «rox».

en: Action windows
gl: Accións nas xanelas

en: Action windows appear when you start a background
    operation, such as copying or deleting some files.
gl: A caixa de accións aparece cando se inicia unha operación en segundo plano como copiar ou eliminar ficheiros.

en: Auto-start (Quiet) these actions
gl: Iniciar (silenciosamente) estas accións

en: Copy files without confirming first.
gl: Copiar ficheiros sen pedir confirmación

en: Move files without confirming first.
gl: Mover ficheiros sen pedir confirmación

en: Create links to files without confirming first.
gl: Crear ligazóns á os ficheiros sen pedir confirmación

en: Delete files without confirming first.
gl: Eliminar ficheiros sen pedir confirmación

en: Mount
gl: Montar

en: Mount and unmount filesystems without confirming first.
gl: Montar e desmontar sistemas de ficheiros sen pedir confirmación

en: Default settings
gl: Configuración predeterminada

en: Don't confirm deletion of non-writeable items.
gl: Non confirmar a eliminación de elementos non escribibles

en: Don't display so much information in the message area.
gl: Non amosar moita información na área de mensaxes

en: Also change contents of subdirectories.
gl: Tamén cambia o contido dos directorios

en: Mount commands
gl: Ordenes de montaxe

en: Mount command
gl: Orde de montaxe

en: The command used to mount a filesystem. If unsure, use "mount".
gl: Orde para montar o sistema de ficheiros, se non está seguro use «mount»

en: Unmount command
gl: Orde de desmontaxe

en: The command used to unmount a filesystem. If unsure, use "umount" (yes, without the first "n").
gl: Orde para desmontar o sistema de ficheiros, se non está seguro use «umount»(si, sen o primeiro «n»).

en: Eject command
gl: Orde de expulsión

en: The command used to eject removable media. If unsure, use "eject".
gl: Orde usada para expulsar dispositivos extraíbles, se non esta seguro use «eject»

en: Drag and Drop
gl: Arrastrar e pegar

en: Dragging to icons
gl: Arrastrar á icona

en: Allow dragging to icons in filer windows
gl: Permite arrastar iconas ás xanelas do xestor

en: When this is on you can drag a file over a sub-directory or program in a filer window. The item will highlight when you do this and dropping the file will put it into that directory, or load it into the program.
gl: Con esta opción activada vostede pode arrastrar un ficheiro á xanela dun subdorectorio ou á un programa. O elemento porase en foco cando vostede fai iso e soltando nel o elemento deixalo ahí ou cargar/executar o programa.

en: Directories spring open
gl: Abrir directorios de xeito automático

en: This option, which requires the above option to be turned on too, causes the highlighted directory to 'spring open' after the file is held over it for a short while.
gl: Esta opción, que require que a opción de acima sexa actvada tamén , fai que o directorio pase a foco con «apertura inmediata» durante un breve tempo despois de que o ficheiro sexa desprazado sobre el.

en: Spring delay:
gl: Retardo da «apertura automática»

en: This option sets how long, in ms, you must hold a file over a directory before it will spring open. The above option must be turned on for this to have any effect.
gl: Nesta opción indicase canto tempo, en ms, debe manterse un ficheiro sobre dun directorio antes de que adopte «apertura automática». Esa opción debe ter sido activada para que isto teña efecto.

en: When dragging files with the left mouse button
gl: Cando arrastra os ficheiros co botón esquerdo do rato

en: Show a menu of possible actions
gl: Amosar un menú de accións posibles

en: Copy the files
gl: Copiar os ficheiros

en: Note that you can still get the menu to appear, by dragging with Alt held down.
gl: Observe que pode obter o menú despregable, arrastrando ao tempo que mantén premida a tecla «Alt».

en: When dragging files with the middle mouse button
gl: Cando arrastra os ficheiros co botón do medio do rato

en: Move the files
gl: Move os ficheiros

en: Note that you can still get the menu to appear, by dragging with the left button and holding down the Alt key.
gl: Observe que pode obter o menú despregable, arrastrando co botón esquerdo ao tempo que mantén premida a tecla «Alt».

en: Download handler
gl: Xestor de descargas

en: When you drag a file from a web browser or other remote source, this program will be run to download it. $1 is the URI dragged to the filer, and the current directory is the destination. Eg:
    xterm -e wget $1
gl: Cando vostede arrastra un ficheiro dun navegador de web ou outra fonte remota, este programa será o encargado de descargalo. $1 é a URI arrastrada ao xestor, e o directorio actual será o de destino. Ex:
    xterm-e wget $1

en: Menus
gl: Menús

en: Size of icons in menus:
gl: Tamaño das iconas no menú:

en: No Icons
gl: Sen iconas

en: Same as current window
gl: Xanela actual

en: Same as default
gl: Predeterminado

en: Behaviour
gl: Comportamento

en: File menu on right-click
gl: Menú de ficheiro con clic no botón dereito

en: Show the File menu instead of the main menu when right-clicking with files selected (the main menu can be accessed by holding down Control).
gl: Amosa o menú de ficheiro no lugar do principal premendo o botón dereito do rato con ficheiros seleccionados (Para aceder ao menú principal manteña premida a tecla «Ctrl».

en: Terminal emulator program
gl: Programa emulador de terminal

en: The program to launch when you choose `Terminal Here' from the menu.
gl: Este programa iniciaráse cando elixa no menú «Abrir aquí un terminal»

en: Keyboard shortcuts
gl: Atallos de teclado

en: MIME types
gl: Tipos MIME

en: The filer uses a set of rules to work out the correct MIME type for each regular file, and then chooses a suitable icon for that type.
gl: O xestor de ficheiros usa un xogo de regras para buscar o tipo MIME correcto para cada ficheiro regular e logo escolle a icona axeitada para ese tipo.

en: Edit MIME rules
gl: Editar as regras MIME

en: Themes
gl: Temas

en: Icon theme
gl: Tema de iconas

en: Themes should be placed inside the ~/.icons directory.
gl: Os temas de iconas deben estar no directorio «~/.icons»

en: Use the 'Set Icon...' dialog box to set the icon for each MIME type. Note that icons set this way override those from the selected theme.
gl: Utilice a caixa «Definir iconas...» para configurar a icona para cada tipo MIME. Teña en conta que as iconas definidas deste xeito anulan as do tema seleccionado.

en: Colours
gl: Cores

en: File type colours
gl: Cores de tipos de ficheiro

en: Colour files based on their types
gl: Colorar os ficheiros según estos tipos

en: Filenames (and details) are coloured according to the file's type.
gl: Os nomes de ficheiro (e os detalles) hanse colorar de acordo co tipo do ficheiro

en: Directory:
gl: Directorio:

en: Regular file:
gl: Ficheiro regular:

en: Pipe:
gl: Canalización:

en: Error, such as a symlink which points to a non-existant file, or a file which the filer does not have permission to examine.
gl: Produciuse un erro, a ligazón simbólica apunta a un ficheiro que non existe ou a un ficheiro que o xestor nos ten permisos para acceder.

en: Character device:
gl: Dispositivo de carácter:

en: Block device:
gl: Dispositivo de bloque:

en: Door:
gl: Porta:

en: Door files are a bit like sockets or pipes, and have only been seen on Solaris.
gl: Ficheiros de porta son como «sockets» ou «canalizacións» e só se usan en Solaris.

en: Executable file:
gl: Ficheiro executable:

en: Application directory:
gl: Directorio de aplicativo:

en: Unknown type:
gl: Tipo descoñecido:

en: Compatibility
gl: Compatibilidade

en: Window manager problems
gl: Problemas no xestor de xanelas

en: Override window manager control of the pinboard and panels
gl: Omitir o xestor de xanelas co control do taboleiro e do panel

en: Some window managers don't support the new Extended Window Manager Hints system, and so treat the pinboard and panels like normal windows. Turn this on to fix problems such as the pinboard coming to the front when you click on it, titlebars and other decorations appearing around windows, or having them appear in window-select lists.
gl: Algúns xestores de xanelas non son compatibles co novo sistema «Extended Window Manager Hints» e tratan os taboleiros e paneis como xanelas normais. Active esta opción para solucionar problemas como que o taboleiro se veña a primeiro plano cando preme nel, barras de título e outras decoracións de xanelas, ou que teñan que aparecer na lista de xanelas.

en: Pass all backdrop mouse clicks to window manager
gl: Enviar os clics do rato no escritorio á o xestor de xanelas

en: Normally, right clicking on the desktop background will open the pinboard menu and left clicking will clear the selection. Turn this on to forward the events to your window manager instead. Clicks on icons will not be forwarded.
gl: Normalmente, facer click dereito no fondo de escritorio abre o menú e no esquerdo limpa a selección. Active esta opción se desexa enviar estos eventos ao xestor de xanelas. Os clics nas iconas non van ser enviados.

en: Blackbox root menus hack
gl: Menus de «Blackbox» cortados

en: Blackbox, Fluxbox and similar window managers do not yet work well with the ROX-Filer pinboard. This option enables some workarounds. These window managers are expected to change their behaviour in new versions so that this isn't necessary.
gl: Blackbox, Fluxbox e xestores de xanelas semellantes aínda non traballan ben co taboleiro de ROX-Filer. Esta opción soluciona algúns problemas. Agardamos que estes xestores de xanelas muden o seu comportamento en novas versións de xeito que isto non sexa necesario.

en: Panel is a 'dock'
gl: O panel é «ancorado»

en: Makes sure panels stay against screen edges. Disable this option if the panel stays above other windows against your wishes. Requires a restart to take effect.
gl: Asegura que os paneles se manteñen nos bordos da pantalla. Desactive esta opción se o panel se manten por eriba de outras xanelas en contra dos seus desexos. Require un reinicio para ter efecto.

en: Panel stays on top
gl: O panel permanece en primeiro plano

en: Keeps the panel above other windows. Enable this option to make sure the dock option works correctly in some versions of compiz. May require a restart to take effect.
gl: Mantén o panel por enriba doutras xanelas. Active esta opción para asegurarse de que a opción ancorar funciona correctamente nalgunhas versións de compiz. Pode requirir un reinicio para ter efecto.

en: Drag and drop
gl: Arrastrar e pegar

en: Don't use hostnames
gl: Non usar nomes de host

en: Some older applications don't support XDND fully and may need to have this option turned on. Use this if dragging files to an application shows a + sign on the pointer but the drop doesn't work.
gl: Algúns aplicativos antigos non son compatibles con «XDND» e poden precisar que esta opción esté activada. Use esta opción se ao arrastrar un ficheiro ao aplicativo amosa un «+» no punteiro pero non traballa.

en: Extended attributes
gl: Atributos estendidos

en: Don't use extended attributes
gl: Non usar os atributos estendidos

en: This disables the use of extended attributes available in newer operating systems and file systems.  With this option set the 'Set Type' menu entry is disabled, the MIME type of the file is only derived from the file name and the properties window does not report extended attributes.
gl: Isto desactiva o uso de atributos estendidos dispoñible nos novos sistemas operativos e sistemas de ficheiros. Con esta opción o «Definir tipo» no menú de entrada está desactivado, e o tipo MIME dos ficheiros é o derivado do nome e a caixa das propiedades non informa delas.

en: ROX-Filer log viewer
gl: Visor do rexistro de «ROX-Filer»

en: Recently performed actions...
gl: Accións realizadas recentemente---

en: Open Directory
gl: Abrir directorio

en: Panel Options
gl: Opcións do panel

en: Every icon on this panel is shown with an image and some text.
gl: Cada icona no panel é amosada como imaxe e algún texto

en: Image and Text
gl: Imaxe e texto

en: Applications in this panel have just an image, everything else has both an image and text.
gl: Só os aplicativos teñen imaxe, todo o demáis ten tanto imaxe como texto.

en: Image only for applications
gl: Imaxe só para aplicativos

en: Only the image is shown for icons in this panel.
gl: Só se amosa a imaxe para iconas no panel

en: Image only
gl: Só imaxe

en: Panel width
gl: Largura do panel

en: The size of this panel.
gl: Tamaño de este panel

en: Ask the window manager not to cover this panel when maximising windows, otherwise leave just 2 pixels at the edge of the screen to allow auto-raising. Some window managers may not honour this setting.
gl: Indicarlle o xestor de xanelas que non cubra este panel cando se maximizan ás xanelas, do contrario, deixe a só 2 píxeles o bordo da pantalla para permitir o redimensionado. Algún xestor de xanelas no poderá fornecer esta configuración.

en: Do not cover panel
gl: Non tapar o panel

en: <b>Panel style</b>
gl: <b>Estilo de panel</b>

en: If you use multiple monitors with Xinerama, use this option to confine the panel to one monitor.
gl: Se utiliza múltiples monitores con «Xinerama», utilice esta opción para asignar o panel a un monitor .

en: Confine to Xinerama monitor
gl: Asignar un monitor Xinerama

en: The monitor this panel is confined to when using Xinerama. The numbering starts from zero.
gl: Monitor do panel asignado con Xinerama. A numeración comeza de cero.

en: Right edge
gl: Bordo dereito

en: Left edge
gl: Bordo esquerdo

en: Bottom edge
gl: Bordo inferior

en: Top edge
gl: Bordo superior

en: <b>Position</b>
gl: <b>Posición</b>
